پیام شهردار ناغان بمناسبت روز شهرداریها


چهاردهم تیرماه روز شهرداری ها و دهیاری ها مبارک باد

وَالَّذِینَ اسْتَجَابُوا لِرَبِّهِمْ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَأَمْرُهُمْ شُورَىٰ بَیْنَهُمْ

14 تیرماه روز شهرداری ها و دهیاری ها مبارک باد.

شهرداری ها و دهیاری ها بی شک یکی از اساسی ترین مشخصه های مردم سالاری دینی می باشند.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شکل گیری بر ایدئولوژی حضور و رای مردم در عرصه های مختلف استوار بوده است.و حالا با گذشت چند دهه از عمر انقلاب اسلامی و گذشت سال ها از تشکیل شوراهای شهر و روستا،دهیاری ها و شهرداری ها جایگاه خود را به عنوان بخشی از ساختار مردم نهاد حکومت اسلامی به خوبی پیدا کرده اند.تفکر مدیریت بر اساس توانایی ها و استعداد های بومی هر شهر و روستا موجب شده است تا کشور ما روز به روز به سمت توسعه یافتگی سوق داده شود.

اين روز بهترين فرصت است كه ضمن تقدير و تجليل از تلاش‌هاي فعالان در عرصه مديريت شهري و روستايي، نسبت به ارائه دستاوردها و خدمات ارائه شده به مردم اقدام كرده و برنامه‌ريزان، سياست‌گذاران، انديشمندان و همه دستگاه‌هاي تصميم‌گير و مجري نسبت به اهميت و جايگاه شهرداري‌ها و دهياري‌ها توجه وافري داشته باشند.

نقش شهرداري‌ها و دهياري‌ها در توسعه و آباداني شهرها و روستاها بر همگان روشن بوده و شهرداري‌ها به عنوان يك نهاد مردمي نقش مهم و اثرگذاري را در پيشرفت و توسعه جوامع با تكيه بر ظرفيت‌هاي خود مردم دنبال مي‌كنند.

هر چه كه شهرداري‌ها و دهياري‌ها بتوانند در عرصه خدمت رساني به مردم و عمران و آباداني شهرها و روستاها به وظايف خود به شكل بهتري عمل كنند قطعا تاثير اين خدمات به صورت مستقيم متوجه مردم خواهد بود و البته تحقق اين مهم نيز در گرو همكاري مردم در اولويت نخست و همكاري بين دستگاهي در اولويت بعدي است چرا كه يك رابطه مستقيم بين مردم و شهرداري وجود دارد و هرچه كه اين رابطه از استحكام و قوت بيشتري برخوردار باشد قطعا شهرداري‌ها و دهياري‌ها در خدمت رساني توفيقات بيشتري خواهند داشت.

بديهي است كه نبايد از نقش تعامل بين دستگاهي نيز براي ارتقاء سطح خدمات به مردم غافل شد و هرچه كه بين دستگاه‌ها با مديريت شهري ارتباط تنگاتنگ و با ديد حفظ مصالح عمومي جامعه شكل بگيرد قطعا توسعه و عمران شهرها به شكلي بهتر محقق خواهد شد.

فرا رسيدن ۱۴ تير ماه روز شهرداري و دهياري را به همه فعالان عرصه مديريت شهري و روستايي تبريك گفته و اميدوارم كه در پرتو همكاري‌هاي متقابل در سه ضلع مثلث مردم، شهرداري و دستگاه‌هاي اجرايي، خدماتي در خور شأن شهروندان در عرصه پيشرفت جامعه شهري و روستايي ارائه شود

 

ارسال دیدگاهافراد آنلاین: 28 | بازدید امروز: 80 | بازدید دیروز: 260 | بازدید کل: 438984
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری ناغان می باشد.