شهر موفق و زيبا


شهرموفق شهری است که شهروندان مسؤلیت پذیر و مسؤلانی مسؤلیت شناس، مکمل هم در آن مستقر و فعال باشند.اگر یکی از این مکمل ها غیر فعال یا کند باشدمسلماً شهر، موفقیتی به خود نخواهد ديد. .اما خدمات با چه بودجه ای انجام شود؟

شهرموفق شهری است که شهروندان مسؤلیت پذیر و مسؤلانی مسؤلیت شناس، مکمل هم در آن مستقر و فعال باشند.اگر یکی از این مکمل ها غیر فعال یا کند باشدمسلماً شهر، موفقیتی به خود نخواهد ديد. .اما خدمات با چه بودجه ای انجام شود؟

آیا با عوارض و درآمدهای عمومی همه خدمات انجام مي شوند؟عوارض به کنار،چقدر مردم ما احساس مسؤلیت می کنند؟اگر نیم ساعت ماشین حمل زباله در یک محله تأخیر کند شهرداری را تلفن باران میکنند یا یکساعت برسر مسؤل و کارگر شهرداری نق میزنند که چرا زباله ما امروز با تأخیریا اصلا برداشته نشده، شما وظیفه دارید زباله هامونو سر موقع جمع کنید.امایک خدا بیامروز پیدا نمیشه به این شهروند بگه اگر شهرداری وظیفش اینه که به موقع زباله هاتون جمع کنه آیا وظیفه تو ، شهروند این نیست که به موقع عوارضتون رو بپردازید؟باز هم میگم چرا مردم ما کم حافظه شده اند/چرافراموش کرده اند كه قبلاً چه وضعيتي داشته ايم والآن چه خدماتي در دسترس ، حال چرا مردم همکاری لازم را با شهرداری انجام نمی دهند.چراعوارض خود را به موقع پرداخت نمی کنند؟چرا صنوف آلاینده مثل لاستیک فروشی و شیشه بری ها و جوشکاریها و تعمیرگاهها، نه تنها با ضایعات خود کانال ها را پر کرده اند بلکه با عدم توجه سد معبر ی نیز در پیاده رو ها به وجود آورده اند.

 مگر نمی گویید که شهرداري موفق مي خواهيد و دوستدارید پس چرا عوارض خود را نمی پردازید؟چرا حاضرنیستید زباله های خود را درب منزل یا در سطل های زباله بریزیید؟این چه جور دوست داشتنی است. مگر یک مادر میتواند بگوید بچه ام را دوست دارم اما هیچ مسؤلیتی در قبال آن ندارم؟این شهر مال ماست در برابر آن احساس مسؤلیت کنیم و در آبادانی آن کوشا باشیم_(کیوان نصیرپرور)

 

ارسال دیدگاهافراد آنلاین: 690 | بازدید امروز: 1241 | بازدید دیروز: 193 | بازدید کل: 858561
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری ناغان می باشد.