پیام شهردار ناغان جناب مهندس ابراهیمی بمناسبت سالروز ورود ازادگان به کشور


شما ذخیره بزرگ الهی و یک ثروت عظیم انسانی هستید که در دست دشمن غصب شده بودید. خدای متعال شما را به ملّت و به این کشور اسلامی برگرداند ( رهبر معظم انقلاب )

بسمه تعالی

تجلیل از آزادگان، تجلیل از فرهنگ صبر و مقاومت است .

آزادگان این مردان قبیله مقاومت از تهدید، فرصت ساختند و اسارت را بستری برای خودسازی قراردادند و چنان روحشان بلند است که با عطر حضورشان شاهد تاثیرگذاری معنوی آنها بر جوانان و نسل جدید هستیم و می توان گفت که تجلیل از آزادگان تجلیل از فرد نیست بلکه تجلیل از فرهنگ صبر و مقاومت است .

 هویت های ریشه دار مربوط به نسلی خاص نیست و امثال شهید حججی شاگرد مکتب شهادت و کربلا نیز نشان دادند که برای حفظ آرمان های امام راحل با صبر و شکیبایی در هنگام اسارت، مدال پر افتخار شهادت را کسب می کنند گاه قفس حبس، باندی برای پرواز روح شده و صبر و شکیبایی، بستری برای شناخت و معرفت و هم پیمانی با خالق هستی می گردد  که در این فراز نورانی می خوانیم :

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا.

با نگاهی اجمالی به دوران اسارات آزادگان در می یابیم که ثبت و بیان خاطرات این عزیزان، گنجینه ای ارزشمند بوده که مشمول مروز زمان نمی گردد بلکه گفتمانی برای فرهنگ سازی مقاومت در سختی ها است و طرحی جامع برای الگو گیری در مناسبات بین نسلی به ارمغان می گذارد .

آزادگان و حضور ارزشمندشان با ترویج فرهنگ مقاومت و خودسازی، تهدیدات متنوع دشمن را خنثی نمودند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره پدر آزادگان مرحوم ابوترابی این روز خجسته و مبارک را به همه آزادگان سرافراز و خانواده صبور آنان تبریک گفته؛ برای همه این عزیزان موفقیت و توفیق روزافزون برای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی تحت زعامت ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مد ظله العالی و ترویج فرهنگ مقاومت را از درگاه احدیت مسالت دارم.

ارسال دیدگاهافراد آنلاین: 142 | بازدید امروز: 281 | بازدید دیروز: 187 | بازدید کل: 480830
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری ناغان می باشد.